Humana Antikolik

Kolik, gaz sancısı ve inatçı kabızlıkta beslenmeye bağlı sindirim sorunları yaşayan süt çocuklarına yönelik diyet gıda.

 

Humana AntiKolik, kolik ve gaz sancısı gibi beslenmeye bağlı sindirim sorunları yaşamakta olan emzikli bebeklere yönelik diyetetik beslenme amacıyla, Humana tarafından geliştirilmiş bulunan özel bir besindir. Humana AntiKolik, doğumdan başlayıp, bebek biberondan kesilinceye kadar, anne sütünün yanı sıra veya tek başına bebeklere verilebilir.

Humana AR

Humana HN

Özel bileşimi sayesinde bebekler tarafından çok iyi sindirilmekte olan Humana AntiKolik hem lezzetlidir hem de sağlıklı bir büyüme için gerekli olan bütün önemli besleyici ve yapılandırıcı maddeleri içerir.gaz ve kolik sancılarını engeller.

Humana AntiKolik özel ve patentli bir lipit içeriğine sahiptir. Yenilikçi ve doğal olan bu yağ içeriği “Yapılandırılmış Susuz Süt Yağı” (Structured Anhydrous Milk Fat = S.A.M.F.) olarak adlandırılır. Humana AntiKolik bu özel içeriği ile doymuş yağların sindirilmesinde ortaya çıkan problemleri ortadan kaldırır, barsaklardan emilemeyen sabunsu bileşiklerin oluşumunu önler ve koliği engeller.

 

Humana AntiKolik kısmen hidrolize edilmiş proteinler içerir. Bildiğiniz gibi özellikle uzun zincirli proteinlerin sindirimi oldukça uzun ve zor bir süreçtir. Humana AntiKolik içeriğinde yer alan proteinler önemli ölçüde hidrolize uğramış (parçalanmış) ve zincir uzunlukları kısalmış proteinlerdir. Humana AntiKolik bu protein içeriği ile protein sindirimini kolaylaştırır ve hızlandırır. Böylece koliği önler.

 

Humana AntiKolik içerisinde laktoz miktarı azaltılmıştır. Sütün içerisindeki önemli bir karbonhidrat olan laktoz vücutta laktaz enzimi tarafından parçalanarak sindirilir. Yaşamın ilk aylarında laktaz enziminin miktarı ve aktivitesi düşük olduğundan laktozun sindirimi esnasında kolik oluşur. Humana AntiKolik içindeki laktoz miktarı azaltıldığı için laktaz enzimi düşük düzeyde uyarılır ve böylece kolik oluşumu önlenmiş olur.

 

Humana AntiKolik anne sütünün tek prebiyotiği olan GOS (galaktooligosakkarit) içerir. Böylece barsaklardaki probiyotik kolonizasyonunun artmasına yol açar (bifidojenik etki). Böylece sağlıklı barsak florası oluşumuna katkıda bulunur, feçes kıvamını iyileştirir.

 

ÖLÇÜ TABLOSU

 

100 ml içilmeye hazır mama hazırlarken; 3 ölçek toz mama (16 g) + 90 ml su konulmalıdır. 1 ölçek 5,3 g toz mama almaktadır.

Sadece ürün paketinden çıkan ölçüm kaşığını kullanılmalıdır. (yaklaşık 4,5 g kapasitesi vardır)

MAMA HAZIRLANIŞI

 

  Biberon, emzik ve halkayı kullanmadan önce temizleyiniz ve birkaç dakika kaynatınız

 

  İhtiyaç duyduğunuz miktarda suyu kaynatınız ve 70° sıcaklığa gelinceye dek soğumasını bekleyiniz

 

  İhtiyaç duyduğunuz miktarda suyun yaklaşık yarısını temiz bir biberona alınız.

 

  Ürün paketinden çıkan Humana ölçüm kaşığını çok sıkıştırmadan doldurunuz ve bir bıçağın sırtı ile fazlalığını sıyırarak silme hale getiriniz. Gerekli miktarda tozu biberona koyunuz.

 

  Biberonu kapatınız ve hemen güçlü bir şekilde çalkalayınız. Suyun kalanını ekleyiniz ve biberonu bir kez daha güçlü bir                şekilde çalkalayınız

 

  Biberonu açınız, emziği takınız ve içindekinin sıcaklığını kontrol ediniz (İçme sıcaklığı: 37°).

ANA SAYFA / ÜRÜN GRUBU / ÖZEL TIBBİ AMAÇLI MAMALAR / HUMANA ANTİKOLİK

KULLANIM AMACI

Copyright © 2012 / MAMSEL İlaç San.ve Tic.A.Ş.

KURUMSAL

ÜRÜN GRUBU

BEBEK VE BESLENME

ÜYELİK

Özellikleri